Sündmused

Teade Võru Noorsoopolitseilt!

Seoses viiruse kiire levikuga on õpilastel KEELATUD veeta aega gruppides (rohkem kui 3 inimest). Õues liikudes on kohustus hoida inimeste vahelist distantsi vähemalt 2 meetrit. Koos on keelatud viibida kooli jalgpalliplatsil, linna skatepargis, rannapromenaadil, mänguväljakutel ja teistes kohtades. Ainult nii saame piirata viiruse levikut. Hoia enda ja teiste tervist! Vastav korraldus pärineb Võru Noorsoopolitseist ja seda kontrollib samuti politsei.

Kuldre Kooli lasteaed on taas avatud

Kuldre Kooli lasteaed on avatud alates esmaspäevast 23. märtsist. Töö toimub ainult vanas majas. Võimaluse korral palume siiski lapsi lasteaeda mitte tuua.

Kuldre Kooli lasteaed on suletud

Kuldre Kooli lasteaed on suletud teisipäevast, 17. märtsist kuni reedeni 20. märtsini. Reedel otsustavad kool ja kooli pidaja, et kas lasteaed jääb ka järgmisel nädalal suletuks.

Soovitused

Oleme jõudnud viiruse osas uude faasi, kus nakkuse peamiseks allikaks on muutunud kohalikud nakatunud-haigestunud. Kõige tähtsam on nüüd iga inimese enda kaitse... ja ka hoolitsus lähikondsete eest!
Terviseamet on andnud välja palju kasulikku infot. Kordan siin üldteadaolevat ja lisan oma nägemuse. (arst Margus Punab)
1. Kõige olulisem on enese sotsiaalse suhtluse piiramine. Vältige rahvarohkeid kohti ja eriti rahvarohkeid kinniseid (kehva ventilatsiooniga) ruume.
2. Sünnipäevad, peod jne. saab järgi pidada siis kui riskid jälle madalamad.
3. Tuulutage üldkasutatavaid ruume võimalikult palju.
4. Käte surumine ja muud lähikontaktid väljaspool pereringi tuleks võimalusel piirata.
5. Hädatarvilike kontaktide puhul hoidke võimalusel vähemalt 1,5 meetrist distantsi.
6. Peske sageli käsi. Samuti puhastage regulaarselt oma mobiiltelefoni ja teisi e-seadmeid.
7. Väldi suu, nina ja silmade puudutamist. Viirus levib kõige paremini just sealsete limaskestade kaudu.
8. Puhastage regulaarselt tööpindu, mida kätega puutute.
9. Kinnises ruumis või avalikus kohas aevastades või köhides kata suu ja nina. Kui salvrätikut ei ole, siis (pisut) aitab ka varrukas. Ühekordse kasutamisega salvrätikud!
10. Püüdke säilitada aktiivne eluviis. Spordiklubide ja saalide asemel oleks siiski soovitatav ennast värskes õhus liigutada.
11. Väga oluline on tugev kaitsesüsteem. Seegi sõltub väga palju inimese enda tegevusest. Kasuks tuleb piisav uneaeg, mõõdukus toitumises, alkoholitarvitamise vältimine, mõõdukas füüsiline aktiivsus, eelkõige aga liigse stressi vältimine.
12. Kuna suitsetamine on üheks viiruse poolt põhjustatud raskemate haigusvormide riskiteguriks, siis on täna väga hea aeg suitsetamisest loobumiseks.
13. Kui tunned ennast haiglaselt, siis ära mine välja/tööle.Kokkuleppel tööandjaga saab võtta mõne tervisepäeva ja kui vaja siis aitab haigusleht.
14. Eriti oluline on kaitsta vanemaid ja krooniliste haigustega inimesi. Suhelge oma kallite vanemate lähikondsetega telefoni või muid e-vahendeid kasutades.
15. Kui lapsed koju jäävad, ärge saatke neid vanavanemate juurde.
16. Võimalusel ärge külastage haigestunud ja vanemaid inimesi. Samas püüdke jälgida, et keegi lähiringist ei jääks elementaarse abita (maja kütmise, poes käimise võimekus!)
17. Kui teil või kellelgi lähikonnast on palavik, köha ning raskusi hingamisega konsulteerige kohe arstiga! Esmaseks abiks on perearst, perearsti nõuandetelefon ja usun, et lähiajal tekib selliseid nõustamise punkte veel juurde.

Lehekülg 1 / 44