Koolika eriväljaanne 01.04.2021

Koolikas2021

Kooskirjutamisleht nr.3

Kirjutasime koos anonüümselt eelmisel aastal kahel korral meie kooli ajalehte  ühe rea või lõigu oma koolielust eriolukorras. Tegime seda jälle tänases erilises olukorras 1.04.2021.a. kell 10.00-15.30. Oodatud olid oma mõtteid avaldama ning hetkeseisust kirjutama nii õpetajad, õpilased kui ka vanemad.  Selline me lugu seekord saigi.

• Täna jälle 1. aprill! Juba teine. Ja meie ikka distantsõppel. Eelmisel aastal samal ajal olime ka. Mina tahaks juba kooli. Kas teie ka?
  • Ei mäletagi enam mis tunne on sõpru kallistada... Nii väga tahaks seda jälle "proovida" (:
  • Mulle meeldib väga distantsõppe on rohkem vabaega ja saab kevadet nautida
  • Mulle on distantsõppe nii ja naa. Ma saan rohkem magada, ja saan enda aega võtta õppimisega., aga vahepeal ei viitsi õppida.
  • Minule ei meeldi väga distantsõpe, kuna see on minujaoks väga keeruline, asjadest aru saada ja minul on kergem koolis käia.
  • Minu unerežiim on täiesti sassis, kui ma koolis käin on mul täpne kellaaeg, mis kell ma ärkama pean.
  • Mulle meeldib distantsõpe, kuna saab ise valida, millal ülese tulla ning magama minna ja isegi kuna õppida.
  • Mitte, et ma päris rahul oleks aga huvitav aeg. Kolmes toas käib meil töö. Tunnid ja töötegemine arvutis. Söögitegemiseks pole aega. Kaua veel...
  • Ma tahaks enne suve ikka kooli minna. ?
  • Distantsõpe on lahe, ma tahan veel kodus olla!?
  • Jätkuvalt on kuidagi väga harjumatu oma töid ja tegemisi distantsilt teha. Nagu teen ja nagu ei tee ka :D See on kui tundmatus kohas kalale minek, loobid õnge ja pole örna aimugi kas saad midagi või ei saa. On olnud väga häid ja positiivseid üllatusi ja on olnud täielikku pettumust. Nii nagu ühes "Suud puhtaks" saates öeldi, et kui mitte miski muu, siis digipädevus on meil kõvasti edasi arenenud. Me elame huvitaval ajal ja me saame siit oma õppetunnid, nii nagu said erinevaid õppetunde eelnevad põlvkonnad, käies koolis sõja ajal või vahetult peale seda. Ja ometi said ka neist inimesed, kes elasid oma elu nii hästi kui oskasid. Mis me viriseme, päike paistab, kevad on ja elu läheb oma katkematut rada edasi, lakmata ennast segada meie ebamugavustest ! Elame veel!
  • Motivatsioon puudub. Kui oma haridusest nii palju ei hooliks ja nii noor poleks võtaks koolist paberid välja.
  • Räme kõva on kodus olla. Palju antakse küll õppida,aga ikkagi on fun, saab magada, chillida ja mängida. Sõpru tahaks küll näha, aga muidu pole häda midagi.
  • Ma olin varem mega aktiivne ja suhtlesin kogu aeg inimestega aga nüüd tahaks lihtsalt üksi olla. Ma vist ei oskagi enam kedagi taga igatseda. Selle kodus olemisega sain aru, et mul polegi lähedasi sõpru.
  • Ma olen nii introvertseks muutunud, et varsti ei julge enam poemüüjalegi tere öelda.
  • Kui mõelda Aafrika paljudele lastele, kes koolihariduse eest on valmis kasvõi puuall õppima lugemist ja kirjutamist selgeks, oleme meie ikka supervõimalustega oma distantsõppel. Raske on aga saame hakkama. Ehk saab varsti tavakooli tagasi.